Malzeme: Soya sosu

Soya Soslu Tavuk Tarifi-nasıl yapılır

Soya Soslu Tavuk Tarifi

Ben dışarda yemek yediğimde tavuklu tabaklar tercih ederim genelde. Soslu, kremalı vs. tabaklar 🙂 Sonra da evde aynı lezzeti yakalamaya çalışırım. Bu da öyle bir tabak oldu, canım çektiğinde kolaylıkla yapabiliyorum.

Soslu Tavuk Tarifi-nasıl yapılır

Şefin Spesiyali Soslu Tavuk Tarifi

Aynı tavuk dünyası tavukları gibi yumuşacık mükemmel soslu bir tavuk tarifi ile karşınızdayım. Tavuk sevenlerin ve sevmeyenlerin bayılarak yiyeceği nefis ve kolay bir tarif olacak… Hadi birlikte yapalım…

ev yapımı Kolay Sushi Tarifi

Kolay Sushi Tarifi

Pandemi zamanlarında evde en basit şekilde yapabileceğiniz nefis sushi tarifi ile karşınızdayım. Deniz ürünleri sevenlere ev yapımı çok kolay bir sushi yapımı olacak…

jajangmyeon-tarifi-kore-mutfagi-yapimi-kolay-makarna tarifi-kac kalori

Jajangmyeon Tarifi (Kore Mutfağı)

Püf Noktası: Fasulyeleri 1 gece önce tuzlu suda bekletiyoruz ki daha yumuşak olsunlar ve rahat pişsinler. Yemeği Nedir? Nerenin? Orijinal Jajangmyeon, sebze ile kalın bir chunjang sosundan yapılan bir Kore eriştesidir. Başka bir çeşidi deniz ürünlerini kullanır. İlk olarak 1905 yılında Incheon Chinatown’da ortaya çıkmış olup özellikle matem günlerinde tüketilir.

tavuklu-noodle-corbasi-yapimi-kac-kalori-nefis-1001yemektarifi

Tavuklu Noodle Çorbası

Püf noktası: Noodlerımızı yapış yapış olmaması için pişirdikten sonra yıkamıyoruz. Noodle Hakkında: Noodle, Çin kökenli bir makarna çeşididir. Buğdaydan ya da pirinç unundan da yapılabilir. Yumurtalı, etli, sebzeli, tavuklu, vb. çeşitleri vardır.

Tavuk Fajita Tarifi

Tavuk Fajita Tarifi

Bu kolay ve çok lezzetli fajita tarifini yaptıktan sonra isterseniz tabakta isterseniz de dürüm yapıp servis edebilirsiniz.

serit Sebzeli Et Sote Tarifi-Nefis Et Sote Nasil Yapilir-etli yemek tarifleri-sebzeli yemek tarifleri-100yemektarifi

Şerit Sebzeli Et Sote Tarifi | Nefis Et Sote Nasıl Yapılır?

Uzakdoğu’dan sevgilerle! Uzak diyarların lezzetinden bir parça göndermek istedim size. Tarif en güzel wok tavada oluyor ama bulamazsanız büyükçe bir tava da işinizi görür. Bir de et bonfile olsun çünkü sotelemek için daha uygun, hem de daha yumuşak oluyor.