Biber Dolması Tarifi

Biber Dolması Tarifi

Dolmalık biberin tam mevsimi şu an yanında bir de yoğurt oldu mu tamamdır bu iş. Yapım aşamalarını aşağıda tek tek fotoğraflarla anlattım. Bu nefis ve kolay biber dolması tarifini deneyenlere şimdiden afiyet olsun.

Yumurtalı Domates Dolması

Yumurtalı Domates Dolması

İlk defa yaptığım bir tarif sonuç mükemmel. Domates, yumurta ve kaşarın bir araya geldiği enfes lezzet. Şimdi yapılışını fotoğraflar eşliğinde sizlere anlatacağım.

Kıymalı Biber Dolması | VİDEOLU ANLATIM

Kıymalı Biber Dolması

Bugün sizlere çok lezzetli, tam ayarında olan kıymalı biber dolması tarifi veriyorum. Yapım aşamalarını sizler için tek tek fotoğraflarla anlattım. Videolu yemek tarifi sevenler için de tarifimin videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz.

Kuru Dolma ve Yaprak Sarması Tarifi

Yaprak Sarması Tarifi

Sevgili 1001yemektarifi severler dolma sevmeyen var mı? Muhtemelen yoktur. Hele ki dolmanın kurusu olursa tadından yenmez. Akşama ne yapacağım diye düşünüyorsanız ve malzemeniz varsa buyurun bu nefis kuru dolma ve yaprak sarmasını beraber yapalım.

Kabak Dolması Nasıl Yapılır

Kabak Dolması Nasıl Yapılır

Tek çeşit yaparak akşam yemeğini kurtarmak isteyenlerden misiniz:) işte hem karbonhidratı hem proteini hem sebzeyi barındıran bir tarif: kabak dolması. Yapım aşamalarını sizler için tek tek fotoğraflarla aşağıda anlattım. Genelde kıymağı çiğ olarak kullanırlar ama ben o zaman kıymanın diri kaldığını düşünenlerdenim ve kavurarak yapıyorum.

Etli Biber Dolması

Biber Dolması yapımı

Dolma tariflerini çok seviyorum özellikle zeytinyağlı olanları. Ama bu kez etli dolma yaptım bu da ayrı lezzetli oluyor. Ben çok yapıp dondurucuda pişirmeden saklıyorum ne yemek yapsam diye düşündüğümde dondurucudan çıkarıp salçalı sos yapıp pişiriyorum. Şipşak aksam yemeğim hazır oluyor.

Zeytinyağlı Biber Dolması Nasıl Yapılır

Zeytinyağlı Biber Dolması Nasıl Yapılır

Yazın yense yaz yemeği kışın yense kış yemeği olan biber dolması ile karşınızdayım. Bu güzel lezzeti denemeyen kalmasın çünkü çok nefis ve kolay bir dolma tarifi…

Karışık Kıymalı Dolma Tarifi

Karışık Kıymalı Dolma Tarifi

Tarsus usulü dolma nasıl yapılır diye merak edenlere işte nefis bir dolma tarifi. Bu kıymalı dolma yapımında biber, kabak ve patlıcan kullanacağız.