10 Dk. Hazır Kalan Kekten Kolay Muzlu Toplar

Kekle yapılan kakaolu Muzlu Toplar tarifi

Kalan veya bayatlayan keklerimizi atmıyoruz ve harika muzlu toplar yaparak değerlendiriyoruz. Bu nefis kakaolu toplar o kadar lezzetli ki bunun için baştan kek yapmaya bile değer. Herkesin evinde çok kolay bir şekilde yapması için her adımını fotoğraflarla anlattım.

Tencerede Sufle Tarifi (nasıl yapılır-kaç kalori)

tencerede sufle tarifi nasıl yapılır

Bu sufleyi tencerede yapacağız 🙂 Bayıla bayıla yediğim bir sufle tarifi ile karşınızdayım. Çocuklara sürekli yaptığım çok kolay bir tatlı bu. Tencerede sufle nasıl yapılır diye merak eden varsa, her adımını fotoğraflarla anlattığım bu tarif tam sizlik arkadaşlar.

Profiterol Tarifi (nasıl yapılır-kaç kalori)

Profiterol Tarifi (nasıl yapılır-kaç kalori) profiterol yapımı-kolay-puf noktası

Bugün sizlerle nefis ve tadına doyum olmayan profiterol tarifi yapacağız. Artık herkes dışarıdan almaya gerek kalmadan profiterol tatlısını evinde kendisi yapabilecek. Ev yapımı profiterol nasıl yapılır diye merak edenler varsa buyursun enfes ve kolay tarifime 🙂 Ben biraz büyük yapıyorum daha doyurucu oluyor 🙂

Nefis Sufle Tarifi: Çikolatalı Sufle Nasıl Yapılır?

Nefis Sufle Tarifi-cikolatali Sufle Nasil yapilir-kolay ve pratik tatli tarifleri-kac kalori-1001yemektarifi

Geçen gece balıkçıda yediğimiz çikolatalı suflenin ardından eşim bana meydan okudu: “Sen de yap da görelim” diye. Hemen şefime (anneme) danıştım ve nefis ve pratik bir sufle tarifi aldım. Servis ederken yanında krema ve pudra şekerini unutmamalıyız ki, tadını hafifletsin.

Mozaik Pasta Yapımı

Mozaik-Pasta-Yapimi-nasil-yapilir-1001yemektarifi

Özellikle yaz aylarında mis gibi soğuk soğuk yenen bir tatlı arayanlara nefis ve kolay bir mozaik pasta tarifi nasıl yapılır anlatıyorum.

20 Dakikada Hazır Kolay Kakaolu Toplar

kolay-ev-yapimi-kakaolu-toplar-cikolatali-top-tarifi-nasil-yapilir-puf-noktalari-kac-kalori-1001yemektarifi

20 dakikada kolay bir şekilde yapılan bu nefis kakaolu toplara bayılacaksınız. İşte çok hızlı bir şekilde yapılan bu hindistan cevizli ve kakao toplarının tarifi ve püf noktaları.