Malzeme: Tereyağı

Tavada Tereyağlı Patates

Tavada Tereyağlı Patates (Fondan patates)

Patatesin her türlüsü makbul tabi ki ama bebek patates olunca efsane oluyor. Evinizde çok kolay bir şekilde yapmanız için aşağıda fotoğraflar eşliğinde anlatıyorum. Beklemeden tarife geçelim.

kıymalı makarna tarifi

Kıymalı Makarna Tarifi

Evde çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz nefis bir makarna tarifi ile karşınızdayım. İster ana yemek olarak yapın isterseniz ana yemeğin yanına yapın her türlü gideri var 🙂

Etli Maklube Pilavı tarifi

Etli Maklube Pilavı

Kurban bayramına özel tariflerle geldim. İlk basta bu pilavı yapmanızı şiddetle tavsiye ederim. Hem çok lezzetli hem çok doyurucu oluyor.

Milföyden tatlı yapımı

Milföylü Tatlı

Çok kolay ve az malzemeden hazırladığım tatlı tarifiyle karşınızdayım. Vazgeçilmeziniz olabilir. Şimdi sizlere yapım aşamalarını fotoğraflarla teker teker anlatacağım.

Yumurtalı Ekmek

Yumurtalı Ekmek Tarifi

Peynir, tereyağının buluştuğu yumurtalı ekmek tarifiyle karsınızdayım. Bayatlamış ekmeklerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Simdi sizlere teker teker anlatacağım.

kolay kurabiye tarifi

Ağızda Dağılan Nefis Kurabiye Tarifi

Bu kurabiye tarifini kaydedin kesinlikle çok güzel olur. Lokmalık olduğu için yemesi kolay bir de ağızda dağılması nefis oluyor. Beş çaylarınıza ,kahve yanlarına, günlere yapılacak tariflerden. Çerez gibi yiyebileceğiniz bir tarif.

Biberli Ekmek tarifi

Biberli Ekmek Nasıl Yapılır (fotoğraflarla)

Bu sefer sizlere nefis ve çok kolay bir ekmek tarifi olan biberli ekmek yapımıyla karşınızdayım 🙂 Daha çok güneydoğu ve Hatay bölgesinde yaygın olan bu biberli ekmek tarifini sizlere yapım aşamalarını tek tek fotoğraflarla anlatacağım…

İrmikli Şekerpare Tarifi

İrmikli Şekerpare Tarifi

Uzun süre sonra sevdiklerimizle geçireceğimiz ilk bayramda, sofralarınızı şenlendirecek bir tatlı tarifim var 🙂 Deneyenlere şimdiden afiyet olsun, sosyal mesafeyi korumayı unutmayın 🌸

Damla Sakızlı Bisküvili Muhallebi Tarifi

Damla Sakızlı Bisküvili Muhallebi Tarifi

Harika damla sakızı aroması ile birleşen bisküvi uyumu ve görsel şölen dolu bir lezzet. Her yönü ile herkesin ilgisini çekecek ve damak tadına uyabilecek harika bir tatlı.