Marulun Faydaları | Marul (kıvırcık) Nasıl Saklanır? Taze Tutulur? (kaç kalori)

Marulları veya kıvırcıkları taze tutmak için birkaç püf noktası verelim. İster aldığınızda solgun olsun isterse evinizde beklerken pörsümüş olsun bu pratik bilgi marullarınızı taze tutmakta işinize çok yarayacak.

  1. Marul yaprakları pörsümüş ise atmayın. Biraz sıcak suda bırakın. Daha sonra soğuk suyla yıkayın. Böylece marullar daha taze ve canlı olacaktır.
  2. Bir diğer yöntem ise; eğer marulunuzu yeni aldınız ve uzun süre taze kalmasını istiyorsunuz. O zaman marulunuzu güzelce temizleyip yıkayın. Daha sonra bu yeşilliğinizi bir kağıt havlu veya benzeri bir peçeteyle sarın. Daha sonra bir buzdolabı poşetine koyup nazikçe bastırarak içindeki havayı dışarıya çıkarıp ağzını iyice kapatın. Poşetiyle birlikte buzdolabının üst rafında (4-6 derce soğuklukta) günlerce veya haftalarca taze kalabilir. İstediğiniz zaman çıkarıp ilk günkü gibi tüketebilirsiniz.

Marul veya Kıvırcık Kaç Kalori ve Besin Değeri

Merulun (kıvırcığın) kaç kalori olduğu ve tüm besin değerleri aşağıda tek tek listelenmiştir. İlgilenenler inceleyebilir.

Besin Değeri100 gramda% Günlük Değer *
Kalori16 kcal% 0.8
Karbonhidrat1.7 g% 0.6
     Lif1.3 g% 5.2
Protein0.9 g% 1.8
Yağ0.2 g% 0.3
     Kolesterol0.0 mg% 0.0
A Vitamini260.0 IU% 5.2
C Vitamini24.0 mg% 40.0

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

1001 Yemek Tarifi
1001 Yemek Tarifihttp://1001yemektarifi.com/
yemek yapmayı sevdiğim için o alanda eğitim almak istedim ve sonunda 1001yemektarifi sitesini keşfettim. artık buradan tüm insanlara faydalı içerikler üretmeye karar verdim.

Benzer Tarifler