Yemek Tarifi Ekle Para Kazan

Konu Başlıkları

Sistem Nasıl Çalışır? Tariflerle Nasıl Para Kazanırım?
Kurallar
Şef Kategorisi Kriterleri Nelerdir?
Standart Şef Kimdir?
Pro Şef Kimdir?
Master Şef Kimdir?
Videocu Şef Kimdir?
Her Tarif Kaç Lira? Neye göre 1TL, 2TL, 3TL, 5TL, 7TL alırım?
Daha Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım? Şef Kategorileri için Gereken Kriterler Nelerdir?
Tarif Videosu Çek Gönder Para Kazan

Sistem Nasıl Çalışır? Tariflerle Nasıl Para Kazanırım?

Ücretsiz üye olunur. Tarif eklenir. Eklediğiniz tarifler için para kazanırsınız. Bu kadar basit ve kazançlı. Evde para kazanmanın en kolay yolu. KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLA

 • Siteye üye olup tariflerinizi gönderirsiniz. Editörlerimiz yüklediğiniz tariflerin kurallara uygun olup olmadığını kontrol eder. Kurallara uygun olan ve yayına verilen her tarif için para kazanırsınız.
 • Gönderdiğiniz her tarif incelenir ve kurallara uymayan tarifler yayına alınmaz. Tarifiniz uzun süre yayına girmezse ve eksiklikleri olduğunu biliyorsanız söz konusu eksikleri giderebilmek için WhatsApp Destek hattımızla iletişime geçebilirsiniz.
 • Girdiğiniz tarif adedi 20 sınırına eriştiğinde ilgili tutar verdiğiniz IBAN numarasına gönderilir. Hesabın sizin şahsınıza ait olması gerekmez, güvendiğiniz bir tanıdığınızın IBAN numarasını da verebilirsiniz. Ancak hesap sahibinin adını ve soyadını doğru yazdığınızdan emin olun. Profil bilgilerinizdeki yanlışlıklardan doğabilecek sorunlar 1001YemekTarifi sorumluluğunda değildir.

Kurallar

 1. Tarifler bizde yayınlanmadan önce başka bir sitede yayınlanmamalıdır. Aksi takdirde tarifleriniz yayına girmez ve ödeme listesine alınmaz. Bu durumun sonradan fark edilmesi halinde, ilgili tarif yayından kaldırılabilir. Yayında kalması halinde ise ödeme listesine girmez.
 2. Tarifleriniz bizde yayınlandıktan sonra sosyal medya hesaplarınızdan yayınlamanız tercih edilir. Master Şef ve üzerindeki kategorilere uygunluk açısından ise bu bir zorunluluktur.
 3. Gönderdiğiniz her tarif belirli özgünlük kontrollerinden geçer ve duruma göre yayınlanır veya yayınlanmaz. Bu nedenle size ait olmayan, kopyala-yapıştır yöntemiyle hazırlanmış veya ufak değişiklikler yapılmış tarifler göndermemeniz önemlidir. Daha önce internetteki herhangi bir yerde size ait olsa bile yazılı olan bir metni veya fotoğrafı asla tarifinizde KULLANMAYIN (aldatmaca yapanların hesabı bloke edilir ve biriken kazancı ödenmez).
 4. Her ihlalde kullanıcıya ihtar yazılır.  Bu ihtarlar 3 olunca hesabınız bloke edilmek veya silinmek üzere değerlendirilir.
 5. Sitede yayınlanan tariflerin yayın hakları 1001YemekTarifi sitesine aittir.
 6. Tariflerinizin giriş kısımları genele hitap eder tarzda, bilgilendirici ve konu ile alakalı olmalıdır (püf noktaları, uyarı ve öneriler gibi).
 7. Kullandığınız yemek fotoğraflarında herhangi bir logo veya sayfa adı, markası, kullanıcı adı olmamalıdır. Görseller kaliteli ve net olmalıdır. Uzun kenarı 1000 pixel’den küçük olmamalıdır.
 8. Şef, profiline telefon numarasını yazmalıdır (numara yalnızca yöneticiler ve şefin kendisi tarafından görülebilir) ve şef bu telefonundan WhatsApp Destek hattı ile iletişim kurarak kendini Doğrulanmış Şefler arasına ekletmelidir.

Daha Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım? Şef Kategorisi Kriterleri Neler?

Standart Şef Kimdir?

Standart şef, tarifini zengin metinlerle sunamayan, yalnızca asgari kriterleri karşılaya şef tipidir. Gelecekte  ekleyeceği tariflerin kalitesini arttırarak seviyesini yükseltip Pro Şef olabilir (bu durumda tarif başına daha yüksek ödeme alır).

Pro Şef Kimdir?

Pro Şef, tariflerinin kalitesi ilgili kriterleri karşılayan, zengin ve detaylı tarif metinleri yazan, püf noktaları ve varsa uyarı ve öneriler verebilen, kaliteli 1 veya 2 sunum fotoğrafı ve yanı sıra ekstra adım fotoğrafları gönderen şef tipidir. Editörlerimiz tarafından değerlendirilip uygun bulunmaları halinde Pro Şef rozeti alırlar. Kriterler konusunda seyrek istisnalar rozetin kaybedilmesine neden olmaz, kriterleri karşılamayan tarifler Standart Şef kategorisinde ücretlendirilir. Bir şefin Pro Şef kategorisine yükseltilip yükseltilmeyeceği kararı 1001YemekTarifi.com editörleri tarafından verilir.

Pro Şef Rozeti İçin Gereksinimler:

 1. Şefin ilk tarifinin yayınlandığı tarihten itibaren en az 1 ay geçmiş olmalıdır.
 2. Şefin en az 20 adet tarif yayınlanmış olmalıdır.
 3. Adrese gönderilmiş olan tanıtım materyali (üzerinde 1001YemekTarifi logosu bulunan kumaş peçete) sunum fotoğraflarında kullanılmalıdır.

Master Şef Kimdir?

Master Şef, Pro Şef kriterlerinin tümünü karşılamasının yanı sıra tariflerini paylaştıkları en az 10 bin takipçisi olan bir Instagram, Facebook veya Pinterest hesabına sahip olan şeftir. Bir şefin Master Şef kategorisine yükseltilip yükseltilmeyeceği kararı 1001YemekTarifi.com editörleri tarafından verilir.

Master Şef Rozeti İçin Gereksinimler:

 1. Şefin ilk tarifinin yayınlandığı tarihten itibaren en az 2 ay geçmiş olmalıdır.
 2. Şefin en az 20 adet tarif yayınlanmış olmalıdır.
 3. Sitemizde yayınlanan tariflerinin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından paylaşmalıdır. Söz konusu hesap instagram üzerinde ise tarif linkleriyle history-hikaye kısmından paylaşım yapılmalıdır. Ayrıca instagram profilindeki internet sitesi bölümüne sitemizdeki profil linki konmalıdır. 
 4. Adrese gönderilmiş olan tanıtım materyali (üzerinde 1001YemekTarifi logosu bulunan kumaş peçete) sunum fotoğraflarında kullanılmalıdır.

KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLA

Tarif Videosu Çek, Gönder, Para Kazan

Videocu Şef Kimdir?

Videocu Şef, tarifin yapılış videosunu çekerek 1001YemekTarifi YouTube kanalında yayınlanmak üzere gönderen şeftir. Video daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır ve gerekli kriterleri karşılamalıdır.

Video çekip göndermeden önce mutlaka Tarif Videosu Çekerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar makalemizi okuyun (yeni pencerede açılır).

Tarif videosu yatay çekilmelidir ve tarifin yapılışı videoda sesli olarak anlatılmalıdır.

Eğer videoda anlatılan tarif aynı zamanda yazılı olarak siteye de gönderilirse ve yayına girerse tarif için de ekstra ücret verilir.

Videonun siteye nasıl gönderileceği konusunda bilgi için WeTransfer ile nasıl dosya gönderilir makalemizi okuyabilirsiniz (yeni pencerede açılır).

Master Şef ve üzeri rozete sahip olan şeflerimiz tarif videoları başına 5 TL alır. Diğer şeflerimiz her videoları için 3 TL alır. Ek olarak siteye yazılı tarif gönderilmesi durumunda ilgili tarif için de ekstra ödeme yapılır.

Her Tarif Kaç Lira?

Standart Şef, her tarif karşılığında 1 TL kazanır. Ödeme eşiği 20 tariftir.
Pro Şef, her tarif karşılığında 2 TL kazanır. Ödeme eşiği 20 tariftir.
Master Şef, her tarif karşılığında 3 TL kazanır. Ödeme eşiği 20 tariftir.
Videocu Şef, Yazarımız eğer Şef veya Pro şef ise; her video karşılığında 3 TL, Master şef ve üzeri ise her video başına 5 tl kazanır. Ödeme eşiği 20 tariftir.

 • Çektiği tarif videolarını 1001yemektarifi Youtube kanalımıza yüklenmek üzere göndermenin yanı sıra yazılı tariflerini sitemize gönderen şeflerimize hem videoları için hem de yazılı tarifleri için ayrı ayrı ücret ödenir. 

Neden 1001yemektarifi.com?

 1. Evinizde yaptığınız tarifler yayınlanır yayınlanmaz para kazanmaya başlarsınız.
 2. Dilerseniz hazırladığınız pastalar, kurabiyeler, yemekler için sipariş alabilirsiniz.
 3. Instagram, Facebook, YouTube, Pinterest ve diğer sosyal medya hesaplarınızın tanıtımını serbestçe yapabilirsiniz.
  • Profilinize tüm sosyal medya hesaplarınızın linkini ve sayfalarınızı ekleyebilirsiniz
  • Gönderdiğiniz her tarifin içinde sosyal medya hesaplarınızın linkini paylaşıp tanıtımınızı ücretsiz yapabilirsiniz.
  • Tarifleriniz 1001yemektarifi.com sitesinin Facebook, Instagram, Pinterest ve Youtube gibi sosyal ağlarında paylaşılır ve böylece görünürlüğünüz artar 
 4. Tariflerinizin ziyaretçi sayısı arttıkça sosyal medya hesaplarınızın da abone ve takipçisi artar.

KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLA

Yemek Tarifi Ekle Para Kazan konusunda 6 yorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir