Tarif Ekle Para Kazan

Tarif Ekle Para Kazan Kuralları
Tariflerle Nasıl Para Kazanılır?
Her Tarif Kaç Lira?
1tl-2tl-3tl-5tl
Daha Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?
Tarif Videosu Çek Gönder Para Kazan
(2tl-5tl)
Tariflerimi Kendi Hesabımda Yayınlayabilir Miyim?
SIK SORULAN SORULARIN CEVAPLARI

Sistem Nasıl Çalışır?

Ücretsiz üye olunur. Tarif eklenir. Eklediğiniz tarife tıklansa da tıklanmasa da her tarif başına para kazanırsınız. Bu kadar basit ve kazançlı. Evde para kazanmanın en kolay yolu.

Kurallar

 1. Tarifler size ait olsa dahi, bizde yayınlanmadan önce başka bir sitede yayınlanmamalıdır. Aksi takdirde tarifleriniz yayına girmez ve ödeme listesine alınmaz. Bu durumun sonradan fark edilmesi halinde, yayınlanmış olan ilgili tarifler yayından kaldırılır.
 2. Tariflerin orijinal olması ve öncelikle 1001yemektarifi.com sitesinde yayınlanması temel kuraldır. Bizde yayınlandıktan sonra sosyal medya hesaplarınızdan yayınlayabilirsiniz.
 3. Gönderdiğiniz her tarif belirli özgünlük kontrolünden geçer ve duruma göre yayınlanır veya yayınlanmaz. Bu nedenle size ait olmayan yani kopyala-yapıştır veya ufak değişiklikler yapılmış tarifler göndermemeniz önemlidir. Daha önce internetteki herhangi bir yerde size ait olsa bile yazılı olan bir metni veya fotoğrafı asla tarifinizde KULLANMAYIN (aldatmaca yapanların hesabı bloke edilir ve biriken kazancı ödenmez).
 4. Her ihlalde kullanıcıya ihtar yazılır.  Bu ihtarlar 3 olunca hesabınız bloke edilmek veya silinmek üzere değerlendirilir.
 5. Tariflerinizin giriş kısımları genele hitap eder tarzda, bilgilendirici ve konu ile alakalı olmalıdır (püf noktaları, uyarı ve öneriler gibi).
 6. Kullandığınız yemek fotoğraflarında herhangi bir logo veya sayfa adı, markası, kullanıcı adı olmamalıdır. Görseller kaliteli ve net olmalıdır. En uzun kenarı 1000 pixel’den küçük olmamalıdır.

Kayıt olmak için BURAYA TIKLA

TARİFLERLE NASIL PARA KAZANIRIM?

 • Siteye üye olup tariflerinizi yüklersiniz. Editörlerimiz yüklediğiniz tariflerin kurallara uygun olup olmadığını kontrol eder. Kurallara uygun olan ve yayına verilen her tarif için para kazanırsınız. Onaylanan her tarifinizin ücreti hesabınıza eklenir.
 • Girdiğiniz tarif adedi 20 sınırına eriştiğinde ilgili tutar hafta içi mesai saatleri içerisinde verdiğiniz IBAN numarasına gönderilir. Hesabın sizin şahsınıza ait olması gerekmez, güvendiğiniz bir tanıdığınızın IBAN numarasını da verebilirsiniz. Ancak hesap sahibinin adını ve soyadını doğru yazdığınızdan emin olun.

HER TARİF KAÇ LİRA?

Gönderdiğiniz her tarif incelenir ve kurallara uygun olduğu tespit edildikten sonra yayınlanır. Kurallara uymayan tarifler yayına alınmaz ve bekleme listesine girer. Tarifiniz 1 hafta içinde yayına alınmadığı takdirde sebebini öğrenmek ve eksiklikleri düzeltebilmek için +90 532 263 0245 numaralı WhatsApp yardım hattımızla iletişime geçin. 

 • Her tarif Standard Şef için 1 TL, Pro – Şef için 2 TL, Master Şef için 3 TL tutarındadır. Çektiği tarif videolarını hiçbir yere yüklemeden 1001yemektarifi Youtube kanalımıza yüklememiz için gönderen şeflerimize video kategorilerine göre ücret ödenir (ayrıntılı bilgi için aşağıda bulunan “Tarif Videosu Çek Gönder Para Kazan” başlığına bakın).
 • Hangi kategoriye girdiğinize gönderdiğiniz tariflerin fotoğraf ve metin kalitesini inceleyen ekibimiz karar verecektir. 

Doğru IBAN ve İSİM-SOYİSİM girin

Lütfen kayıt olurken kayıt ekranındaki IBAN numarasını ve ait olduğu kişinin adını soyadını doğru yazdığınızdan emin olun. Aksi taktirde yapılan ödemeler başka bir hesaba gidecek veya ödeme yapılamayacaktır. Hatalı IBAN ve isim soyisim bilgilerinden doğacak ödeme sorunlarının sorumluluğu tarafımıza ait değildir. IBAN numarasını yemek tariflerini girdikten sonra da girebilirsiniz. IBAN girdikten sonra profilinize Ödeme Aktif (yeşil dolar) ikonu gelecektir.

IBAN bilgisini daha sonra da girebilirsiniz

İlk kayıt sırasında IBAN bilgisi girmek zorunlu değildir. Tarifleri yayınladıktan sonra da yazabilirsiniz. Unutmayın ki siz IBAN numarası ve hesap sahibinin adını girene kadar yayınladığınız tariflerden elde ettiğiniz paralar hesabınızda birikecektir. IBAN girdiğinizde eğer ödeme tutarına ulaşmış bir bakiyeniz varsa hemen hesabınıza toplu olarak yatacaktır.

Kayıt olmak için BURAYA TIKLA

Tariflerinizi nerelerde yayınlayabilirsiniz, nerelerde yayınlayamazsınız?

 • Tarifinizi 1001yemektarifi.com sitesinde yayınlandıktan sonra Instagram, Facebook, Pinterest ve benzeri sosyal paylaşım ağlarında yayınlayabilirsiniz. Malzemeleri yazabilirsiniz fakat yapılışını yazamazsınız. Dilerseniz paylaşımınızı yaparken tarifin detaylarını okumak için diyerek, 1001yemektarifi.com’da yazdığınız tarifinizin linkini veya sitemizdeki kendi profil linkinizi ekleyebilirsiniz.
 • 1001YemekTarifi.com sitesi ile prensipte benzer olan yemek siteleri ve diğer web sitelerinde yayınlayamazsınız.

Şef Olma Kriterleri

1001yemektarifi-sef kriterleri odeme tablosu

Standart Şef Kimdir?

Standart şef tarif metni konusunda zengin metinler yazamayan ve kabaca yemeğin adını, malzemelerini, yapılışını ve fotoğrafını standart kalitede gönderebilen aşçı tipidir. Her tarifin bedeli olarak 1 TL kazanır. Bu üyeler ilerleyen günlerde ekleyecekleri tariflerde daha kaliteli tarifler yayınladıklarında seviyeleri yükseltilip Pro Şef olup (tarif başına 2 TL) ödeme alabilecekler. Ödeme alabilmesi için 20 tarif eşiğini aşmış olması gereklidir. NOT: Şef rozetine sahip olsa dahi gönderdiği tariflerde eksikler veya fazlalıklara göre ücret eklenir veya düşürülür.

Pro Şef Kimdir?

Pro Şef‘ler; (kriterlerine uygun tarif gönderdikleri) her tarifin bedeli olarak 2 tl kazanır. Yazdığı zengin ve detaylı tarif metinleri, (tarife başlarken püf noktaları, uyarı ve önerilerini yazabilen) kaliteli en az 1-2 tarif fotoğrafı-fotoğrafları (yapım aşamasından birkaç ekstra fotoğraf) gönderebilen yazar tipidir. Ödeme alabilmesi için 20 tarif eşiğini aşmış olması gereklidir.

NOT: Pro Şef rozetine sahip olsa dahi gönderdiği tariflerde eksikler veya fazlalıklara göre ücret eklenir veya düşürülür.

Pro Şef Rozeti İçin Gereksinimler:

 1. İlk tarif yayınlandıktan sonra en az 1 aylık bir sürenin geçmiş olması gerekli.
 2. 20 adet tarifi yayınlanmış olması gerekli.

Master Şef Kimdir?

Master Şef’ler her tarifin bedeli olarak 3 tl kazanır. Öncelikle tariflerini yayınladıkları 10Bin takipçisi olan ve 1 adet Instagram, Youtube, Facebook veya Pinterest gibi hesaplardan birine sahip olmak zorundadır. Yazdığı zengin ve detaylı tarif metinleri, (tarife başlarken açıklama, püf noktaları, uyarı ve önerilerini yazabilen) kaliteli en az 1-2 tarif yapılış fotoğrafı-fotoğraflarını göndermelidir. Bunun yanında sitemizde yayınlanan tariflerinin fotoğraflarını instagram hesaplarından tarif linkleriyle history-hikaye kısmından paylaşmak zorundadırlar. Ayrıca instagram profillerindeki internet sitesi bölümünde sitemizdeki profil linklerini koymak zorundalar. Ödeme alabilmesi için 20 tarif eşiğini aşmış olması gereklidir.

NOT: Master Şef rozetine sahip olsa dahi gönderdiği tariflerde eksikler veya fazlalıklara göre ücret eklenir veya düşülür.

Master Şef Rozeti İçin Gereksinimler:

 1. İlk tarif yayınlandıktan sonra en az 2 aylık bir sürenin geçmiş olması gerekli.
 2. 20 adet tarifi yayınlanmış olması gerekli.

Videocu Şef Kimdir?

Videocu Şef özellikle yemek videolarını çekip gönderir. Video kalitesi ve özelliklerine (sesli-sessiz) göre 3tl-5tl şeklinde 2 farklı ödeme alırlar. Videolarını aşağıda belirttiğimiz yöntemlerle gönderir. Ödeme almak için hiçbir yerde yayınlanmamış yemek tarifi videoları ile birlikte yemeğin final fotoğrafı, malzeme listesi ve yapılış aşamalarını yazması yeterlidir. Eğer video sesli anlatım varsa sadece malzeme listesi ve bitmiş yemek fotoğrafı göndermesi yeterlidir. Ödeme alabilmesi için 20 video eşiğini ulaşmış olması gereklidir.

Tarif Videosu Çek Gönder Para Kazan

Bize göndereceğiniz daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış sessiz çekilmiş yemek tarifi videolarınıza 2TL (Standart), sesli yemek tarifi videolarınız içinse video başına 5TL (Pro) ödüyoruz. Videolarınızı sitemize üye olduktan sonra tarif gönder diyerek tarifin adını ve görsel ekle kısmından yüklüyorsunuz. Burada videoyu yüklerken birlikte göndermeniz gereken bilgileri aşağıdaki listeden okuyabilirsiniz. Sorun yaşarsanız lütfen WhatsApp yardım hattından (0532 263 02 45) destek alın.

Standart Video (2 TL) Gönderme Kuralları

 • Video hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır (biz yayınladıktan sonra YouTube linkimizi istediğiniz her yerde paylaşabilirsiniz)
 • Tarifin son halini gösteren kaliteli bir fotoğraf bulunmalıdır
 • Videoda sesli anlatım yoksa tarifle birlikte adım adım yapılışı yazılmalıdır (video içinde yazıyor olsa bile)
 • Malzemeler ölçüsüyle birlikte yazılmak zorundadır (video içinde yazıyor olsa bile)
 • Pişirme süresi, toplam süre ve fırın ısısı gibi bilgiler yazılmak zorundadır (video içinde yazıyor olsa bile)
 • Videonun hiçbir yerinde logo-isim vb olmamalıdır (adınız / markanız tarafımızdan videoya eklenecektir)
 • Video çekimleri yatay 16:9 formatında (yatay) olmalıdır
 • 3 dakikadan kısa videolar kabul edilmez.
 • Gönderilen videoların yayınlanıp yayınlanmaması kararı editörlerimiz tarafından verilir.
 • Videonun arka planında fon müziği veya başka bir ses olmamalıdır.
 • Videonuzu tamamen sessiz gönderebilirsiniz.

ProVideo (5 TL) Video Gönderme Kuralları

Yukarıya ek olarak;

 • Videonun başında sesli olarak “1001yemektarifi.com mutfağına hoşgeldiniz” cümlesi ile açılış yapılmalıdır.
 • Videoda yazılı anlatıma ek olarak tarifin yapılışı ve ek bilgiler sesli anlatımla verilmelidir.
 • Video HD kalitede (1280*720-1920*1080-2K-4K) olmalıdır.
 • Gönderilen videoların ProVideo kategorisine girip girmediği kararı ve yayınlanıp yayınlanmama kararı editörlerimiz tarafından verilir.
 • Örneğin: Bir tarif yayınladınız ve ayrıca bu tarife ait bir de hiçbir yerde henüz yayınlanmamış ProVideo özelliklerine sahip video gönderdiniz. Hesabınıza Şef iseniz 6tl, Pro Şef iseniz 7tl, Master Şef iseniz 8tl eklenir.

Video Gönderme Yöntemleri

 • 1 yöntem: WeTransfer ile telefonunuzdaki veya bilgisayardaki videoyu seçip bilgi@1001yemektarifi.com adresine otomatik indirme linki göndermek. Nasıl yapıldığını görmek için BURAYA TIKLA.
WeTransferle video göndermek için
 • 2. Yöntem: Siteye direk yüklemek. Bunun için normal tarif gönder kısmından tarifinizin gerekli alanlarını yazın ve ORTAM EKLE düğmesine dokunup videonuzu buradan sisteme ekleyin. Videonuzun yüklemesi tamamlandığında diğer gerekli bilgileri doldurup onaya gönderebilirsiniz.

Kayıt olmak için BURAYA TIKLA

Tarif Nasıl Eklenir Videosunu izlemek için BURAYA TIKLA

TARİF NASIL EKLENİR VİDEOSU

https://youtu.be/fWLqYc113SI
Evde tarif ekleyerek para nasıl kazanılır

Neden 1001yemektarifi.com ile Çalışmalıyım?

Çünkü evinizde yaptığınız tarifleri yayınladığınızda size ödeme yapan bir site daha yok. Hem sosyal medya hesaplarınızın reklamını yemek sitesinde yapıp hem de üstüne para veren bir başka uygulama yer yüzünde yok! Sitemizin ziyaretçi sayısının artması zamanla sizin de hesaplarınızın abone ve takipçisinin artması anlamına gelmektedir.

Tanıtım Desteği Veriyoruz

Üyemiz olduktan sonra profilinize tüm sosyal medya hesaplarınızın linkini ve sayfalarınızı ekleyebilirsiniz. Dilerseniz eklediğiniz her tarifin içine sosyal medya hesaplarınızın linkini paylaşıp tanıtımınızı ücretsiz yapabilirsiniz. Tarifleriniz 1001yemektarifi.com sitesinin Facebook, Instagram, Pinterest ve Youtube gibi sosyal ağlarında paylaşılarak desteklenmektedir. Bu sayede hem sizin reklamınız yapılmakta hem de kazanç miktarınız artmaktadır.

Herhangi bir sorun olduğunda danışabileceğiniz Whatsapp hattımızın numarası: 0532 263 02 45

Abone olup tarif yükleyerek para kazanmak için BURAYA TIKLA

SIK SORULAN SORULAR

 1. Tariflerimi Instagram veya diğer hesaplarımdan yayınlayabilir miyim?
  Evet. Tarifiniz 1001yemektarifi.com sitesinde yayınlandıktan sonra yayınlayabilirsiniz. Paylaşım yaparken sitemizdeki tarifinizin linkini de paylaşmanız profilinizin ve diğer tariflerinizin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır.
 2. Tarifim yayınlanmadı Neden?
  CEVAP: Birden fazla sebebi olabilir. Tarifin görsel ve metnin size ait olup olmadığı ve daha önce başka bir mecrada yayınlanmamış olduğuna emin olun. Ayrıca Tarifin zorunlu alanlarını eksiksiz doldurduğunuzdan emin olun. 
 3. Tarifim neden silindi?
  CEVAP: Tarifinizin orijinal olmaması halinde (daha önce başka bir yerde yayınlanmış) böyle bir işlem gerçekleşmiş olabilir. Bir diğer sebep de; tarifinizin içeriğinde çok fazla sayıda eksik öğe olması olabilir.
 4. Minimum ödeme eşiği ne kadar?
  CEVAP: Şef için: 20 tarif, Pro Şef için: 20 tarif Master Şef için 20 tarif.
 5. Ödeme tutarımdan havale/eft veya başka bir masraf kesilir mi?
  CEVAP: Hayır, hiçbir masraf alınmamaktadır.
 6. Bir tarifim onaylanmadan önce yeni bir tarif gönderebilir miyim?
  CEVAP
  : Tabi ki istediğiniz sayıda tarif gönderebilirsiniz.
 7. Yazdığım tüm özgün çalışmalar kesin yayınlanır mı?
  CEVAP
  : Tarifler, sitenin genel içerik kalitesine bağlı olarak editörlerce değerlendirilerek yayına alınır. Tarifin özgünlüğü tek başına belirleyici bir kriter değildir.
 8. Tarifimi hazırlarken yanlışlıkla onaya gönderdim. Eksikleri-düzeltmeleri nasıl tamamlayabilirim?
  CEVAP: WhatsApp yardım hattı (0532 263 02 45) numaramızdan veya bilgi@1001yemektarifi.com mail adresinden editörlerle iletişime geçerek ilgili tarifin adını verip eksik materyalleri kendilerine gönderdiğinizde istediğiniz şekilde yerleştirilip yayına verilecektir.
 9. Bir üst seviyeden para kazanmak için ne yapmalıyım?
  CEVAP: Kurallar sayfasındaki Şef Olma Kriterleri” kısmında tariflerinizde eksik olan tarafları tamamlayarak bir üst seviyeden gelir elde edebilirsiniz.
 10. Ödeme eşiğine geldiğim halde ödemem neden yapılmadı?
  CEVAP:
  Eğer kuralları uygun tariflerinizin sayısı ödeme eşiğine geldiyse sorun yok en kısa zamanda ödemeniz yapılmak üzere sıraya alınmıştır. Eğer endişe ediyorsanız WhatsApp yardım hattı (0532 263 02 45) ile görüşüp bilgi alabilirsiniz.
 11. Hesabım neden silindi?
  CEVAP: 3 defa kopya içerik yayınlamaya teşebbüs edenlerin hesabı bloke edilebilir veya silinir! (birikin ücreti ödenmez) 1001yemektarifi.com sitesinde yayınladığım tariflerimi instagram ve diğer hesaplarımda yayınlayabilir miyim?
  CEVAP: Evet yayınlayabilirsiniz fakat tarifinizi ilk önce 1001yemektarifi.com sitesinde yayınlandıktan sonra yayınlayabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız dışında asla başka bir sitede yayınlayamazsınız. Başka sitelerde yayınladığınız tespit edilirse ödemeleriniz durdurulur.