Piercing Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok eski tarihlerden bu yana insanlar tarafından kullanılan aksesuarlar arasında piercing yer alır. Tarih içinde farklı amaçlarla kullanılsa da piercingler günümüzde estetik görünümleri ile tercih edilirler. Özellikle genç kızlar tarafından daha fazla tercih edilen bu aksesuarları erkeklerinde kullanmaya başladıkları görülüyor. Vücudun farklı noktalarına takılan aksesuarlar olan piercinglerin çeşitleri de artmaya devam ediyor.

Piercingler buruna, göbeğe, ayak bileğine, çeneye, kaşa kısacası bedenin pek çok noktasına takılabilirler. Piercingin nereye takılacağına kişi kendisi karar verir. Piercin takmak kişiye estetik bir görünüm kazandırır. Bunun yanında piercingin seçilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur.

Piercing Nasıl Seçilmeli?

Piercing kullanılması kişinin kendi tarzını oluşturmasını sağlar. Bunun yanında estetik ve özgün bir tarz oluşturmak isterken sağlığında tehlikeye atılmaması gerekir. Güzelliğinize güzellik katan piercing çeşitleri arasından seçimlerinizi yaparken altın ve gümüş gibi malzemeden yapılmış olanları seçmeye dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde fiyatı ucuz ama hammaddesi nikel, çelik olan piercingler tercih edildiğinde sağlığa olumsuz etkileri olabiliyor. Aynı zamanda piercing seçimini yaparken dikkat şu noktalara dikkat edilmesi halinde sorun yaşanmadan kullanılabilir.

  • Piercingin sağlığa zarar vermemesi için hammaddesinin altın ya da gümüş olması gerekir.
  • Kulak, burun, göbek, ayak bileği gibi farklı noktalara uygun modeller alınmalıdır.
  • Piercing çeşitlerinin uzun süre aynı yeni görünümü ile kullanılabilmesi için işçiliğinin kaliteli olmasına önem verilmelidir.
  • Piercingi giyim stilinize uygun modeller arasından seçmelisiniz. Sadece moda olduğu için tarzınıza uygun olmayan modelleri almamalısınız.

Piercing Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Estetik görünümlü altın piercing modelleri ile özgün bir tarz oluşturulması mümkün olur. Piercingler kadınların güzelliklerine güzellik katarlar. Piercing kullanmaya başlayacak kadınların dikkat etmesi gereken en önemli nokta piercingi kendilerinin takmaya çalışmamalarıdır. Vücudun delinerek takılması gereken modeller tercih edildiğinde bu alanda hizmet veren uzman kurumlarda yapılması gerekir. Hijyenik olmayan ortamlarda takılacak piercing sağlığa zarar verebilir. Uzmanı tarafından piercing takılacak bölge önce temizlenir ve mikroplardan arındırılır. Ardından delim işlemi sırasında acı hissinin duyulmaması için uyuşturucu sprey sıkılır.

Piercing takıldıktan sonra ise o bölgenin hijyenine önem verilmesi gerekir. Herhangi bir krem ya da solüsyon sürülmesine gerek bulunmaz. Aksesuarın takılmış olduğu bölgede tahriş, kızarıklık olması halinde ise antibiyotik içerikli kremler kullanılabilir. Piercingin takıldığı nokta iyileşene kadar özel antibakteriyel sabunlar ile o bölgeyi yıkamalısınız. Piercinginize iyi baktığınız sürece uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Uzmanı tarafından takılan piercing çeşitleri kolayca çıkartılabilir. Piercinginizi çıkarttıktan sonra kapalı bir kutuda beklettiğiniz takdirde ilerleyen zaman içinde tekrar kullanabilirsiniz.

Piercing Çeşitleri

Yaratıcılığın sınır tanımadığı günümüz dünyasında piercing çeşitleri ve bunların kullanıldığı noktalar artmaya devam ediyor. Özgün ve güçlü stil sahibi olmak isteyen kadınlar yüzlerinin ve vücutlarının farklı noktalarına piercing taktırıyorlar. Siz de kendi stilinizi oluşturma noktasında Gülaylar sitesinde yüzünüze, bedeninizin farklı noktalarına takabileceğiniz altın piercing çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Beyaz ve sarı altın olarak hazırlanan modeller şıklıkları ile sizi kendilerine çekeceklerdir. Her zaman ışıldayan göz alıcı güzellikleri ile de bulunduğu noktada dikkatleri çekmeyi başarırlar.

Piercing çeşitleri daha çok kullanıldıkları bölgeye bağlı olarak adlandırılırlar. Küpe takmakla yetinmeyen kadınlar kulaklarının pek çok farklı noktasına piercing taktırabiliyorlar. Kulak piercingi en çok tercih edilen modeller arasında yer alırken buruna takılan hızmalarında oldukça fazla ilgi gördüğü bilinir. Yüzde kaşa, dudağa olduğu gibi ayrıca dile de piercing taktırmak mümkün oluyor. Sizde piercing modellerini inceleyerek tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın