Fırın Poşetinde Etli Patates Tarifi

DogalEllerDogalEller
Bugün size nefis mi nefis bir tarifim var; Fırın poşetinde etli patates. Ben buzluğumdaki kemikli eti kullanarak da bu tarifi denedim. Hatta eti biraz haşlayıp suyu ile de “etli yuvalama” pişirdim; bunu da diğer tarifimde paylaşacağım. Yani bu günkü menüm “etli yoğurtlu terbiyeli yuvalama” “Fırın poşetinde kemikli etli patates“, ve “meyhane pilavından” oluşuyor.
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 20 dk
Pişirme Süresi 45 dk
Toplam Süre 1 sa 5 dk

Malzemeler
  

Nasıl yapılır
 

  • İlk olarak patatesin kabuklarını soyup küp küp doğrayıp hazırlayalım.
  • Diğer yandan biberleri tohumlarını çıkarıp ikiye kesip doğrayalım.
  • Domates ve arzuya göre havucu da doğrayıp tüm malzemeleri hazırlayalım.
  • Bir yandan etimiz haşlansın ve suyunu hazır edelim.
  • Bir kasenin içinde et suyu ile domates ve biber salçasını ve baharatlarını koyup yağı da ekleyip tüm malzemeyi poşete koyalım.
  • Malzemeyi poşetin içinde iyice karıştırıp haşladığımız indiği de ekleyip poşetin ağzını klipsi ile kapatalım.
  • 240 derecede gereken dakikada pişirince poşeti açalım ve tepsiye koyup sunuma hazır hale getirelim. Afiyet şifa olsun.

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

DogalEller
DogalEllerhttp://www.dogaleller.com
Ben Fatma Esra Duymaz 1981 Hatay /Dörtyol doğumluyum.1999 Isparta Arapça Osmanlıca Farsça alanında ihtisas yapıp, bu alanda eğitim verdim. 24 yaşında lenfoma tanısından sonra hayatımın dönüm noktasını oluşturan ağ pazarlama sektöründe on yıla yakın Türkiye geneli ve yurtdışında distribütör ağı koordinatörü ve eğitimi ve bu esnada önde gelen profesör ve akademisyenlerden aldığım seminerler sayesinde fitoterapi ,manuel terapi, beden dili, zaman yönetimi, kişisel gelişim, hacamat, ve bioenerji konularında kendimi geliştirme şansı buldum evli iki çocuk sahibi anne olmanın onurunun yanısıra, Turkiye'nin ilk ve tek doğal ürün ve hobi kategorisinde tek platform olan dogaleller.com un da kurucusuyum. UNUTMAYIN EN IYI BILDIGINIZ EN IYI YAPTIGINIZ ISTIR . HİÇ BIR LEZZET ANNE ELI KADAR GUZEL OLMAZ. Biz 1001YemekTarifi ailesi olarak size anne eli değmiş lezzetlerin ,kendine özgü tariflerini yine kendine özgü tanıtımını ve A'dan Z'ye hayata dair ne varsa bilgisini ilginize sunmak için buradayız.. Sosyal medya hesaplarıma girişimci vizyoner tüm doğal ürün ve hobi üreten herkesi bekliyoruz. Adreslerimizi tariflerin üzerindeki linkte bulabilir siniz..

Benzer Tarifler