Hatay Usulü Tuzlu Yoğurt Salatası Tarifi

Hem hazmı kolay hem doyurucu bu salatalar diyet lif desteğini de size sunmaktadır. Hem kış, hem yaz hem sade hem sebzeli sunumu mevcuttur. Süzme yoğurt ile de yapabilirsiniz.

DogalEllerDogalEller
Genel kahvaltı kültürünün zeytin peynir yumurtası ne ise, Hatay'da da bu tarz meze ve salatalar o manayı ifade eder. Yani kahvaltıda bu tarz zeytin salatası, tuzlu yoğurt, yumurta, közlenmiş patlıcan, közlenmiş biber salatası gibi mezeler olmazsa karnimizin doyduğunu pek hissetmeyiz aslında.
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 15 dk
Pişirme Süresi 15 dk
Toplam Süre 30 dk
Porsiyon 6 kişilik
Kalori 109 kcal

Malzemeler
  

Şefin Püf Noktaları

  • Süzme yoğurt ile yaparken mutlaka tuz atın
Hatay Usulü Tuzlu Yoğurt Salatası Tarifi
Hatay Usulü Tuzlu Yoğurt Salatası Tarifi

Nasıl yapılır
 

  • Sebzeleri salata kıvamında doğrayın
  • İçine iki kaşık tuzlu yoğurt veya süzme yoğurtta olabilir koyun zeytinyağı da kattıktan sonra hepsini karıştırıp servis yapın. Afiyet olsun.
    Tuzlu Yoğurt Salatası Tarifi

YANINA NE GİDER

Kahvaltılık tüm malzemeler veya kızarmış kepek ekmeği ile sade sunum

KALORİ ve BESİN DEĞERLERİ

Porsiyon: 100gKalori: 109kcal

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

DogalEller
DogalEllerhttp://www.dogaleller.com
Ben Fatma Esra Duymaz 1981 Hatay /Dörtyol doğumluyum.1999 Isparta Arapça Osmanlıca Farsça alanında ihtisas yapıp, bu alanda eğitim verdim. 24 yaşında lenfoma tanısından sonra hayatımın dönüm noktasını oluşturan ağ pazarlama sektöründe on yıla yakın Türkiye geneli ve yurtdışında distribütör ağı koordinatörü ve eğitimi ve bu esnada önde gelen profesör ve akademisyenlerden aldığım seminerler sayesinde fitoterapi ,manuel terapi, beden dili, zaman yönetimi, kişisel gelişim, hacamat, ve bioenerji konularında kendimi geliştirme şansı buldum evli iki çocuk sahibi anne olmanın onurunun yanısıra, Turkiye'nin ilk ve tek doğal ürün ve hobi kategorisinde tek platform olan dogaleller.com un da kurucusuyum. UNUTMAYIN EN IYI BILDIGINIZ EN IYI YAPTIGINIZ ISTIR . HİÇ BIR LEZZET ANNE ELI KADAR GUZEL OLMAZ. Biz 1001YemekTarifi ailesi olarak size anne eli değmiş lezzetlerin ,kendine özgü tariflerini yine kendine özgü tanıtımını ve A'dan Z'ye hayata dair ne varsa bilgisini ilginize sunmak için buradayız.. Sosyal medya hesaplarıma girişimci vizyoner tüm doğal ürün ve hobi üreten herkesi bekliyoruz. Adreslerimizi tariflerin üzerindeki linkte bulabilir siniz..

Benzer Tarifler