Kuzu Pirzola Nasıl Marine Edilir?

Alichef'sAlichef’s
Kefirle yapılan kuzu efsane oluyor. Marinasyonu 2-3 saat bekletmeniz yeterli oluyor. Yumuşacık, içi sulu lezzetli. Izgarada kuzu pirzola yapacaksınız bu kuzu eti nasıl marine edilir tarifi çok işinize yarar.
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 20 dk
Toplam Süre 20 dk
Mutfak Global
Porsiyon 5 kişilik

Malzemeler
  

Nasıl yapılır
 

  • Kuzu etlerini marine etmek için derin bir bor camın içine kefir, zeytinyağı, sarımsak, taze biberiye, kivi dilimlerini ekleyerek etlerinizi ilave edip kuzulara marinenizi iyice yedirin.
  • Streçleyip 2-3 saat buzdolabında beklettikten sonra. Mangal yapmak üzere kullanabilirsiniz.

YANINA NE GİDER

Bulgur Pilavı

Mantarlı Cevizli Pilav

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

Alichef's
Alichef's
Ali Can Kahyaoğlu. Aile ve Arkadaşlarım Ali diye hitap ederler bana. 1991 Sakarya Doğumluyum. 4 yılı aşkın bir süredir Antalya’nın en sakin, en güzel, mavi ile bir arada olan Kekova Üçağız bölgesinde yaşıyorum. Gastronomi sektöründe yer almaktayım. Çocukluğumun yazlarının geçtiği, hayalini kurduğum yerde 2018 yılında Boynuz Ağacı adını verdiğim butik kafemi açtım. Onun dışında kariyerime çeşitli bilgiler katmak amacıyla İstanbul’da çeşitli eğitimlere katılıyorum, bir yandan da yazılar yazıyorum. İlk kitabımı Okan Üniversitesinde Gastronomi Anabilim dalında yüksek lisans yaparken kendi memleketimin topraklarından bir şeyler yapmak istediğimden “Sakarya Yemek Kültürünün İncelenmesi ve Yemek Tariflerinin Tespiti Üzerine Araştırma” isimli tez çalışmamı Gece Kitaplığı yayınevi ışığında çıkarmış bulundum. 2014’te Chef’s Culinary Academy’de profesyonel aşçılık eğitimi aldığım zamanlarda aklımda yer edinen keçiboynuzu hakkında bu yıl içerisinde Gece Kitaplığı ile beraber Türk Mutfağında Keçiboynuzundan Üretilen Gıdalar isimli kitabımı siz okur severler için yayınladım.

Benzer Tarifler