Mantar Yıkanır Mı? Mantar Nasıl Temizlenir?

Mantarlar tıpkı sünger gibidir. Suyla temas eden mantarlar suyu tamamen içine çekerler ve ne kadar silseniz, ne kadar bekletseniz de asla ama asla tam olarak kurumazlar. Suyla yıkandıktan sonra pişirilen mantarlar asıl tadını kaybeder. Yıkandıktan sonra hemen kararmaya başlayan mantarlar ayrıca bu şekilde pişirilip ısıyla karşılaştıklarında ise dışarı çok fazla nem verirler, bu da sotelenen mantarların renginin de formunun da bozulmasına sebep olur.

Marketten aldığınız mantarları temizlerken susuz temizleme yönetiminden faydalanabilirsiniz. Mantarların üzerine yapışmış toprak ve diğer kalıntılardan kurtulmak için temiz bir fırça kağıt havlu veya nemli bir bez ile mantarları hiçbir şekilde suyla buluşturmadan silebilirsiniz.

Özetleyecek olursak, eğer mantarların lezzetinden ödün vermek istemiyorsanız mantarları suyla yıkamamanızda fayda var. Ancak aldığınız mantarlarda gübre kalıntıları olduğuna inanıyor, çok kirli olduğunu düşünüyorsanız yıkamayı tercih edebilirsiniz ama bu durum mantarın lezzetine, formuna ve rengine direkt olarak etki edecektir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

1001 Yemek Tarifi
1001 Yemek Tarifihttp://1001yemektarifi.com/
yemek yapmayı sevdiğim için o alanda eğitim almak istedim ve sonunda 1001yemektarifi sitesini keşfettim. artık buradan tüm insanlara faydalı içerikler üretmeye karar verdim.

Benzer Tarifler