1001 Yemek Tarifi Rozet Sistemi

Dünya çapında bir benzeri olmayan 1001yemektarifi.com ekosistemi yazarlarına sunduğu rozet uygulamasıyla yemek tarifi alanında bir ilke daha imza atmış durumda. Üye ve yazarlarımızın elde edebileceği rozetlerin tam listesi ve nasıl alınabileceğine dair bilgileri liste halinde sıraladık. Sürekli yenilenerek artan rozetlerin her biri farklı özelliklere ve seviyelere sahip yazarlarımıza verilmekte…

Çok Okunan

Çok Okunan – Bronz

Bu rozet, 1001 Yemek Tarifi sitesinde yayınlanmış olan tarifleri en az 5.000 ziyaretçi tarafından okunmuş olan üyelere verilir. Okunma sayısı arttıkça rozetin seviyesi yükselir.

Çok Okunan – Gümüş

Bu rozet, 1001 Yemek Tarifi sitesinde yayınlanmış olan tarifleri en az 50.000 ziyaretçi tarafından okunmuş olan üyelere verilir. Okunma sayısı arttıkça rozetin seviyesi yükselir.

Çok Okunan – Altın

Bu rozet, 1001 Yemek Tarifi sitesinde yayınlanmış olan tarifleri en az 1.000.000 ziyaretçi tarafından okunmuş olan üyelere verilir. Okunma sayısı arttıkça rozetin seviyesi yükselir.

Sosyal

Sosyal – Bronz

Bu rozet, 1001YemekTarifi.com sitesinde yayınlanmış olan tarifleri sosyal medya hesaplarında 50 defa paylaşan kişilere verilir. Paylaşım sayısı arttıkça rozetin seviyesi de yükselir.

Paylaşımlar tarif sayfasında bulunan paylaşım düğmeleri kullanılarak yapılmalıdır.

Sosyal – Gümüş

Bu rozet, 1001YemekTarifi.com sitesinde yayınlanmış olan tarifleri sosyal medya hesaplarında 250 defa paylaşan kişilere verilir. Paylaşım sayısı arttıkça rozetin seviyesi de yükselir.

Paylaşımlar tarif sayfasında bulunan paylaşım düğmeleri kullanılarak yapılmalıdır.

Sosyal – Altın

Bu rozet, 1001YemekTarifi.com sitesinde yayınlanmış olan tarifleri sosyal medya hesaplarında 1000 defa paylaşan kişilere verilir. Paylaşım sayısı arttıkça rozetin seviyesi de yükselir.

Paylaşımlar tarif sayfasında bulunan paylaşım düğmeleri kullanılarak yapılmalıdır.

Üye

Üye

1001YemekTarifi sitesine üye olan kullanıcılarımız bu rozeti alırlar.

Şef

En az 1 tarifi yayına girmiş olan yazarlar bu rozeti kazanır.

Master Şef

Master Şefler hem yayınlanan tarifleri başına 1 TL hem de ilave GOS geliri kazanırlar.

Bu rozet, yöneticiler tarafından MANUEL OLARAK verilir. Bu rozeti kazanabilmek için yazarların en az 10bin takipçili Instagram hesabına sahip olmaları ve yayınlanan her tariflerine link veren story paylaşımları yapmaları gerekir. Ayrıca tarife ait sunum fotoğraflarının yüksek çözünürlüklü, aydınlık ve net olması, tarif metinlerinin özenli ve ayrıntılı yazılması (özet kısmı en az 3-4 cümle olmalı) ve püf noktalarının belirtilmesi gerekir. Bunun yanında başka bir yemek sitesinde kendine ait bir profili olmamalı varsa eğer ilgili siteden hesabını sildirmelidir.

UYARI: 3 ay ve üzeri bir süre boyunca tarif göndermemiş yararlarımızın rozeti sistem tarafından otomatik olarak düşürülür ve yazar “Master Şef” haklarını kaybeder.

Bunun yanında tarifin yapılışına ait birkaç fotoğrafın da olması gereklidir. Eğer Master Şef olmak ve rozeti almak istiyorsanız bu linkteki gibi tarifler göndermeniz yeterli: https://1001yemektarifi.com/hangi-yemek-tarifi-daha-cok-kazandirir/

Tarif Küpü

50 Tarif

50 tarifi yayına girmiş olan yazarlar bu rozeti kazanır.

100 Tarif

100 tarifi yayına girmiş olan yazarlar bu rozeti kazanır.

250 Tarif

250 tarifi yayına girmiş olan yazarlar bu rozeti kazanır.

500 Tarif

500 tarifi yayına girmiş olan yazarlar bu rozeti kazanır.

1000 tarif rozeti

1000 Tarif

1000 tarifi yayına girmiş olan yazarlar bu rozeti kazanır.

Yorum

Yorumcu – Bronz

Bu rozet, sitede yayınlanan tariflere yorum yazan veya kendi tariflerine yazılan yorumlara cevap veren üyelere verilir. Yorum sayısı en az 10 olmalıdır. Yapılan yorum sayısı arttıkça rozetin seviyesi yükselir.

Yorumcu – Gümüş

Bu rozet, sitede yayınlanan tariflere yorum yazan veya kendi tariflerine yazılan yorumlara cevap veren üyelere verilir. Yorum sayısı en az 50 olmalıdır. Yapılan yorum sayısı arttıkça rozetin seviyesi yükselir.

Yorumcu – Altın

Bu rozet, sitede yayınlanan tariflere yorum yazan veya kendi tariflerine yazılan yorumlara cevap veren üyelere verilir. Yorum sayısı en az 100 olmalıdır. Yapılan yorum sayısı arttıkça rozetin seviyesi yükselir.

Ödeme Aktif

Bu rozet, tariflerden kazanç elde etmeye uygun kullanıcı hesaplarına verilir. Kazancınızın hesabınıza yatırılması için kayıt sırasında veya sonradan aşağıdaki bilgileri sisteme eklemeniz gerekir:

  • Tariflerden elde edilen kazancın yatırılacağı IBAN numarası
  • Hesap sahibinin adı ve soyadı
  • Yazarın telefon numarası

VIP Şef

Bu rozet yöneticiler tarafından MANUEL olarak, genellikle kusursuz tarif giren yazarlara verilir. Bu rozeti almak için yazarların tariflerinde güzel ve anlaşılır başlıklar, tariflerini detaylıca anlatan bir özet yazısı, yapım aşamalarına ait fotoğraflar, püf noktaları, en a 2 adet net ve yüksek çözünürlüklü parlak (güzel ışık ve fonlu) fotoğraf bulundurması beklenir.

Bu yazarların her bir tarifine özel bir ücret ödenir… Çekip gönderdikleri yemek videolara da ekstra ücret ödenir…

videocu şef rozeti

Video Şef

Bu rozet düzenli şekilde (her ayın 1’i ile 30’u arasında 1 adet) kurallara uygun videolu yemek tarifleri çekip gönderen yazarlara verilir. Video Şeflerimizin tarifleri 1001 Yemek Tarifi Youtube kanalında yayınlanır.

Video çekerken dikkat etmeniz gerekenleri görmek için: Tarif videosu çekerken dikkat edilmesi gereken noktalar

Gastronomi Otoritesi

Bu rozet, gastronominin alanına giren bir arka plana sahip olan yazarlara verilir.

  • Gastronomi öğrencisiyseniz
  • Gastronomi mezunuysanız
  • Mesleğiniz yemek yapmayı içeriyorsa

bizimle iletişime geçin.

Sipariş Ver

Yaptığı tarifi sitede yayınlarken aynı zamanda tarifte anlatılan ürünü satmak isteyen ve 1001YemekTarifi üzerinden sipariş almak isteyen yazarlara verilir.

Bu rozeti almak için 0551 647 08 69 numaralı WhatsApp Destek hattı, bilgi@1001yemektarifi.com adresli mail veya site içi özel mesaj yoluyla yöneticilere (Büyük Şef veya Usta) talebinizi iletmeniz ve satışını yapmak istediğiniz tariflerinizi belirtmeniz yeterlidir.

Sipariş almak istediğiniz tariflerinizi gönderirken en sonda sipariş almak istiyorum kutucuğunu işaretleyip fiyat belirtmeyi unutmayın.

Görsel Anlatıcı

Bu rozet, yemek tariflerinin yapılış adımlarını çok iyi bir şekilde fotoğraflayan kişilere verilir. Fotoğraflı anlatım, bu yazarlar için sadece ara sıra başvurulan bir yöntem değil, bir alışkanlıktır. Öyle ki bu rozete sahip olan yazarların tariflerini neredeyse sadece fotoğraflara bakarak yapabilirsiniz. 😄 Bu rozet, başarılı adım fotoğraflarıyla kendini fark ettiren yazarlara editörler tarafından manuel olarak verilir.

Tariflerinde fotoğraflı anlatım çalışmasını sürdürmediği fark edilen yazarların rozeti geri alınabilir.

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

Benzer Tarifler