Kahvaltılık Domatesli Sucuk Nasıl Yapılır?

Alichef'sAlichef’s
Kahvaltınıza farklı bir lezzet katacak sucuk tarifi.
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 15 dk
Pişirme Süresi 20 dk
Toplam Süre 35 dk
Porsiyon 1 kişilik

Malzemeler
  

Nasıl yapılır
 

  • Sahanınıza domatesleri rendeleyip, biber salçasını ve zeytinyağını da ilave edip. Ocağınıza kısık ateşe alın. Tahta kaşığınız ile karıştırın.
  • Özleşen karışıma, tuz, karabiber ilave edin. Hafif kaynağan sosunuza ayçekirdeği ve keten tohumu ilavesi yaptıktan sonra kesmiş olduğunuz sucuklarına aktarıp pişirin.
  • Pişen kahvaltılık sahanda sucuklarınızı ocaktan alarak. Ekmeğinizi sosa banarak, afiyetle tüketin.

YANINA NE GİDER

Bu tarifin yanına sabah kahvaktısında tavşan kanı güzel bir çay iyi gider. Benim gibi simit tiryakisi olanlar fırından çıkar çıkmaz alsın. Bu tarifi hazırlasın. Bana bana yesin.

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

Alichef's
Alichef's
Ali Can Kahyaoğlu. Aile ve Arkadaşlarım Ali diye hitap ederler bana. 1991 Sakarya Doğumluyum. 4 yılı aşkın bir süredir Antalya’nın en sakin, en güzel, mavi ile bir arada olan Kekova Üçağız bölgesinde yaşıyorum. Gastronomi sektöründe yer almaktayım. Çocukluğumun yazlarının geçtiği, hayalini kurduğum yerde 2018 yılında Boynuz Ağacı adını verdiğim butik kafemi açtım. Onun dışında kariyerime çeşitli bilgiler katmak amacıyla İstanbul’da çeşitli eğitimlere katılıyorum, bir yandan da yazılar yazıyorum. İlk kitabımı Okan Üniversitesinde Gastronomi Anabilim dalında yüksek lisans yaparken kendi memleketimin topraklarından bir şeyler yapmak istediğimden “Sakarya Yemek Kültürünün İncelenmesi ve Yemek Tariflerinin Tespiti Üzerine Araştırma” isimli tez çalışmamı Gece Kitaplığı yayınevi ışığında çıkarmış bulundum. 2014’te Chef’s Culinary Academy’de profesyonel aşçılık eğitimi aldığım zamanlarda aklımda yer edinen keçiboynuzu hakkında bu yıl içerisinde Gece Kitaplığı ile beraber Türk Mutfağında Keçiboynuzundan Üretilen Gıdalar isimli kitabımı siz okur severler için yayınladım.

Benzer Tarifler