Nefis Hatay Usulü Soğanlı Menemen Tarifi

DogalEllerDogalEller
Sofraların vazgeçilmezi kahvaltının şahı çat kapı gelen misafirin mihrabı, mis gibi menemen. 🙂 Hele de bahçede dalından kopmuş tazeliğin lezzetiyle düşünün bakalım.. Ağzı sulanıyor değil mi insanın. Soğanlı mı değil tartışmasının aksine bulunan her malzeme ile şölen olur bu yemek aslında..
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 10 dk
Pişirme Süresi 20 dk
Toplam Süre 30 dk
Porsiyon 8 kişilik
Kalori 70 kcal

Malzemeler
  

üzerini süslemek için

Şefin Püf Noktaları

  • Bakır kapta olması vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minareleri almak açısından çok önemlidir. Hem de çok lezzetli oluyor bizzat deneyen olarak söylüyorum ayrıca bakirin negatif enerjiyi yok ettiği de kanıtlanmıştır. Şifalı bir yemek yapmak adına öneririm.
  • Ayrıca baharatları piştikten sonra atmanız hem vitamin değerlerinden istifade etmeniz açısından önemli
  • Ayrıca pişirme sırasına özen gösterelim diri soğanlı menemen sunmak istemiyorsanız😁
  • Bu tarifler bizzat tarafımdan yapılan mide rahatsızlığı olan kişiler de göze alınarak hazırlanmaya çalışılmıştır. Karabiber rahatsız ederse sadece kimyon veya beyaz biber ile de yapabilirsiniz.

Nasıl yapılır
 

  • Bakir tavaya koyduğumuz yağın içine kup kup doğradığımız soğan sarımsak biberi koyup terletelim.
  • Diğer yandan kabuğunu soyduğumuz domatesleri de kup kup doğrayıp hazırladıktan sonra terlettiğimiz soğan ve biberin içine katalım.
  • Domatesin suyu çekilince yumurtayı da kırıp karıştırıp tuzunu da atalım.
  • Son olarak baharatını da atıp maydanoz ile süsleyip servis yapalım. Bu nefis ve kolay menemen tarifimi deneyenlere afiyet olsun.

YANINA NE GİDER

Yayık ayranı, çoban salatası, varsa bulgur pilavı

KALORİ ve BESİN DEĞERLERİ

Porsiyon: 100gKalori: 70kcal

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

DogalEller
DogalEllerhttp://www.dogaleller.com
Ben Fatma Esra Duymaz 1981 Hatay /Dörtyol doğumluyum.1999 Isparta Arapça Osmanlıca Farsça alanında ihtisas yapıp, bu alanda eğitim verdim. 24 yaşında lenfoma tanısından sonra hayatımın dönüm noktasını oluşturan ağ pazarlama sektöründe on yıla yakın Türkiye geneli ve yurtdışında distribütör ağı koordinatörü ve eğitimi ve bu esnada önde gelen profesör ve akademisyenlerden aldığım seminerler sayesinde fitoterapi ,manuel terapi, beden dili, zaman yönetimi, kişisel gelişim, hacamat, ve bioenerji konularında kendimi geliştirme şansı buldum evli iki çocuk sahibi anne olmanın onurunun yanısıra, Turkiye'nin ilk ve tek doğal ürün ve hobi kategorisinde tek platform olan dogaleller.com un da kurucusuyum. UNUTMAYIN EN IYI BILDIGINIZ EN IYI YAPTIGINIZ ISTIR . HİÇ BIR LEZZET ANNE ELI KADAR GUZEL OLMAZ. Biz 1001YemekTarifi ailesi olarak size anne eli değmiş lezzetlerin ,kendine özgü tariflerini yine kendine özgü tanıtımını ve A'dan Z'ye hayata dair ne varsa bilgisini ilginize sunmak için buradayız.. Sosyal medya hesaplarıma girişimci vizyoner tüm doğal ürün ve hobi üreten herkesi bekliyoruz. Adreslerimizi tariflerin üzerindeki linkte bulabilir siniz..

Benzer Tarifler