Rikwato Tarifi; Kolay ve Pratik

DogalEllerDogalEller
Önceki dönemlerde pişmiş ekmeğin ve kekin modifiye edilerek yapılmış halinin genel adıdır rikwato. Günümüzde obezitenin sorun olduğu, wellness (sağlıklı yaşamı desteklemenin) trend olduğu dönemde gluten ve şekere alternatif üretilen kek ve pasta olarak anladığım bir tarifi var; Rikwato. Yapılması çok kolay olan bu tarifi iki aşamalı yapımından bahsedeceğim.
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 15 dk
Pişirme Süresi 15 dk
Toplam Süre 30 dk
Porsiyon 6

Malzemeler
  

Nasıl yapılır
 

  • Öncelikle iyice yumuşamış olan incirleri saplarından ayırıp bıçak ile iyice kıyalım.
  • Derin kaseye koyduğumuz incirleri ısıttığımız süt ile iyice ezelim.
  • Ardından kazana soğuk sütün içine koyup ezdiğimiz incirleri katılaşana kadar pişirelim.
  • İçine tercihe göre zerdeçal da öneririm harika bir renk verdiği gibi çinko yönünden de destekliyor tarifimizi.
  • Kaselere pay edip üzerine bez koyup soğuttuğumuz ürünü dolaba alalalım. Ertesi gün badem ile süsleyip servis yapalım. Afiyet şifa olsun ..

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

DogalEller
DogalEllerhttp://www.dogaleller.com
Ben Fatma Esra Duymaz 1981 Hatay /Dörtyol doğumluyum.1999 Isparta Arapça Osmanlıca Farsça alanında ihtisas yapıp, bu alanda eğitim verdim. 24 yaşında lenfoma tanısından sonra hayatımın dönüm noktasını oluşturan ağ pazarlama sektöründe on yıla yakın Türkiye geneli ve yurtdışında distribütör ağı koordinatörü ve eğitimi ve bu esnada önde gelen profesör ve akademisyenlerden aldığım seminerler sayesinde fitoterapi ,manuel terapi, beden dili, zaman yönetimi, kişisel gelişim, hacamat, ve bioenerji konularında kendimi geliştirme şansı buldum evli iki çocuk sahibi anne olmanın onurunun yanısıra, Turkiye'nin ilk ve tek doğal ürün ve hobi kategorisinde tek platform olan dogaleller.com un da kurucusuyum. UNUTMAYIN EN IYI BILDIGINIZ EN IYI YAPTIGINIZ ISTIR . HİÇ BIR LEZZET ANNE ELI KADAR GUZEL OLMAZ. Biz 1001YemekTarifi ailesi olarak size anne eli değmiş lezzetlerin ,kendine özgü tariflerini yine kendine özgü tanıtımını ve A'dan Z'ye hayata dair ne varsa bilgisini ilginize sunmak için buradayız.. Sosyal medya hesaplarıma girişimci vizyoner tüm doğal ürün ve hobi üreten herkesi bekliyoruz. Adreslerimizi tariflerin üzerindeki linkte bulabilir siniz..

Benzer Tarifler