Türkiye’nin En Büyük Ceviz Bahçesi

celik-taki-celik-kolye-celik-kupe-celik-bileklik-celik-yuzuk-celik-bilezik

Türkiye’nin en büyük ceviz bahçesinin nerede olduğunu biliyor muydunuz? Türkiye’nin en büyük ceviz bahçesi 2015 yılında Edirne’de kurulmuştur. 300 hektarlık bir alana yayılan bahçe birbirinden farklı ceviz türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bahçe son derece önemli bir partner olan Avrupa Tarım ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin en büyük ceviz bahçesi organik ceviz üreticisi Ceviz Trakya markasına aittir.

Türkiye’nin en büyük ceviz bahçesinin nerede olduğunu biliyor muydunuz? Türkiye’nin en büyük ceviz bahçesi 2015 yılında Edirne’de kurulmuştur. 300 hektarlık bir alana yayılan bahçe birbirinden farklı ceviz türlerine ev sahipliği yapmaktadır. Bahçe son derece önemli bir partner olan Avrupa Tarım ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’nin en büyük ceviz bahçesi organik ceviz üreticisi Ceviz Trakya markasına aittir. 

Ceviz tarihi çok eskilere dayanan bir üründür. Öyle ki binlerce yıldır dünyadaki varlığı bilinmektedir. Cevizin anavatanı olarak ise Anadolu toprakları kabul edilmektedir. Ne yazık ki ülkemiz artık ceviz ihracatında yeterince ileride değildir. Ceviz Trakya kaliteli ve organik üretim cevizleriyle Anadolu cevizinin ününü arttırmaya başlamıştır. Türkiye’nin en büyük ceviz bahçesine sahip olan marka Avrupa’da da son derece dikkat çeken bir yer edinmiştir.

Ceviz Trakya hedeflerini büyüterek daha fazla ceviz üretme amacıyla işlerini geliştirmektedir. Türkiye’deki en büyük bahçeye sahip olan şirket son teknoloji tarım araçlarıyla güvenilir ve temiz bir üretim gerçekleştirmektedir.

Organik Lezzet: Ceviz Trakya 

Ceviz Trakya tamamen organik üretim cevizleriyle tanınmaktadır. Herhangi bir kimyasal etkisi olmadan cevizleri tüketiciyle buluşturan marka kaliteden ödün vermemektedir. Bu nedenle birçok sertifikaya sahip olan marka Avrupa ve dünya standartlarında üretim yapmaktadır. Organik cevizin en bilinen adresi olan Ceviz Trakya İyi Tarım, Global G.A.P, BRC, Tesco Standarts, Sedex, IFS gibi birçok sertifikasyon programının onayını almıştır. Bu standartlar çerçevesinde üretim yapan markanın ürünleri son derece kaliteli ve tamamen sağlıklıdır.


YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

1001 Yemek Tarifi
1001 Yemek Tarifihttp://1001yemektarifi.com/
1001 yemek tarifi editör hesabı

Benzer Tarifler