Pastane Kurabiyesi Tarifi: Nefis Pastane Kurabiyeleri Nasıl Yapılır?

DogalEllerDogalEller
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 20 dk
Pişirme Süresi 25 dk
Toplam Süre 45 dk

Malzemeler
  

Nasıl yapılır
 

  • İlk etapta şekerli kurabiyeler için hamur hazırlayalım hem basit hem kolay hazırlama şekli var. 4 bardak unu eleyelim iki bardak bir yana ayrı ayrı unları koyalım.
  • İlk parti unun içine nişasta, pudra şekeri,vanilya ,kabartma tuzunu da koyup yarım paket margarin ile yedirip yoğuralım içine sütü yavaş yavaş kulak memesi kıvamına gelene kadar yoğuralım. Bu harç beyaz un kurabiyesi için hazırlanır.
  • Diğer una kabartma tozu vanilya yumurta toz şeker koyup margarin ile iyice yoğurup süt ile kulak memesi kıvamına getirip onuda diğer hamur dinlenmeye bırakalım.
  • Üçüncü kalan unun içerisine yoğurt yumurta akı (sarısı diş süslemeye ayrılsın)mahlep ,tuz ,kabartma tuzu katıp margarin ile iyice kulak memesi kıvamında yoğuralım.
  • Diğer dinlenen hamurları arzuya göre sekillendirip 180 derecelik fırında pembeleşince ye kadar pişirelim.

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

DogalEller
DogalEllerhttp://www.dogaleller.com
Ben Fatma Esra Duymaz 1981 Hatay /Dörtyol doğumluyum.1999 Isparta Arapça Osmanlıca Farsça alanında ihtisas yapıp, bu alanda eğitim verdim. 24 yaşında lenfoma tanısından sonra hayatımın dönüm noktasını oluşturan ağ pazarlama sektöründe on yıla yakın Türkiye geneli ve yurtdışında distribütör ağı koordinatörü ve eğitimi ve bu esnada önde gelen profesör ve akademisyenlerden aldığım seminerler sayesinde fitoterapi ,manuel terapi, beden dili, zaman yönetimi, kişisel gelişim, hacamat, ve bioenerji konularında kendimi geliştirme şansı buldum evli iki çocuk sahibi anne olmanın onurunun yanısıra, Turkiye'nin ilk ve tek doğal ürün ve hobi kategorisinde tek platform olan dogaleller.com un da kurucusuyum. UNUTMAYIN EN IYI BILDIGINIZ EN IYI YAPTIGINIZ ISTIR . HİÇ BIR LEZZET ANNE ELI KADAR GUZEL OLMAZ. Biz 1001YemekTarifi ailesi olarak size anne eli değmiş lezzetlerin ,kendine özgü tariflerini yine kendine özgü tanıtımını ve A'dan Z'ye hayata dair ne varsa bilgisini ilginize sunmak için buradayız.. Sosyal medya hesaplarıma girişimci vizyoner tüm doğal ürün ve hobi üreten herkesi bekliyoruz. Adreslerimizi tariflerin üzerindeki linkte bulabilir siniz..

Benzer Tarifler