Yemek Tarifi Ekle Para Kazan | Gelir Ortaklığı Sistemi

1001YemekTarifine yemek tarifi göndererek çok kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken evinizde zaten her gün hazırladığınız yemekleri fotoğraflamak (dilerseniz videosunu da çekebilirsiniz) ve yapılışı ile birlikte 1001YemekTarifi’ne göndermek. Üstelik bu yöntemle ciddi paralar kazanmak sizin elinizde.

Sistem Nasıl Çalışır?

 • Siteye ücretsiz üye olup tariflerinizi gönderirsiniz.
 • Editörlerimizin kısa bir kontrolünden sonra tarifiniz hızla yayınlanır.
 • Yayınlanmış tarifiniz Google’da listelenir ve yemek tarifi arayanların beğenisine sunulur.
 • Tarifiniz ne kadar faydalı ve kaliteliyse o kadar çok farklı kişi tarafından görüntülenir. Tarifinizi görüntüleyen farklı kullanıcı ne kadar çoksa, o kadar çok para kazanırsınız.
 • Girdiğiniz tariflerden elde ettiğiniz gelir 20TL sınırına eriştiğinde ilgili tutar verdiğiniz IBAN numarasına yatırılır. Hesabın sizin şahsınıza ait olması gerekmez, güvendiğiniz bir tanıdığınızın IBAN numarasını da profildeki ilgili alana yazabilirsiniz.

Kurallar

 1. Tarifler bizde yayınlanmadan önce başka bir sitede yayınlanmamalıdır. Aksi takdirde tarifleriniz yayına girmez ve ödeme listesine alınmaz. Bu durumun sonradan fark edilmesi halinde, ilgili tarif yayından kaldırılabilir ve kazançlarınız iptal edilebilir.
 2. Tariflerinizi sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmakta özgürsünüz…
 3. Gönderdiğiniz her tarif belirli özgünlük kontrollerinden geçer ve duruma göre yayınlanır veya yayınlanmaz. Bu nedenle size ait olmayan, kopyala-yapıştır yöntemiyle hazırlanmış veya ufak değişiklikler yapılmış tarifler göndermemeniz önemlidir. Daha önce internetteki herhangi bir yerde size ait olsa bile yazılı olan bir metni veya fotoğrafı asla tarifinizde KULLANMAYIN.
 4. Kullandığınız yemek fotoğraflarında herhangi bir logo veya sayfa adı, markası, kullanıcı adı olmamalıdır. Görseller kaliteli ve net olmalıdır.
 5. Yazarlar, ödeme alabilmek için profiline telefon numarasını yazmalıdır (numaranız yalnızca siz ve site yöneticileri tarafından görülebilir).
 6. Sitede yayınlanan tariflerin tüm yayın hakları 1001YemekTarifi sitesine aittir. Bize tarifinizi gönderdiğinizde bunu kabul etmiş olursunuz.

Daha Çok Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Öncelikle şunu unutmayın, gönderdiğiniz tarif ne kadar çok beğenilirse o kadar çok para kazanırsınız. Bunun için de kendinize şu soruyu sorun “Bir başkası yazmış olsaydı ben bu tarifi severek yapar mıydım?” ve içtenlikle cevap verin. Cevabınız evet ise devam edin, doğru yoldasınız! Eğer hayır diyorsanız, tarifinizde eksik gördüğünüz yönü bulup çözüm arayın.

Hangi tip tariflerin daha çok kazanç getireceğini aşağıda sizin için sıraladık…

 • Sunum fotoğrafı süper mi? Öncelikle fotoğraflarınızın kalitesine dikkat edin. Fotoğraflarınızın aydınlık bir ortamda çekilmiş olması tercih edilir. Yanı sıra kullanılan sunum tabağına, aksesuarlara ve arka plana dikkat etmeniz sizi öne geçirecektir.
 • Giriş yazısı uzun mu? Giriş yazısı deyip geçmeyin, burası insanları tarifinize göz atmaya ikna edeceğiniz yer. Buraya tarifiniz hakkında faydalı bilgiler içeren en az 3-4 cümlelik bir yazı yazın.
 • Yapım aşaması fotoğraflarınız var mı? Tarifinizi uygulayacak olan insanlar için yapım aşamaları önemlidir. İnsanların işine yarayan içerikler oluşturmak için adım fotoğrafları göndermeyi ihmal etmeyin.
 • Püf noktalarını yazdınız mı? Püf noktalarını yazdığınızdan emin olun çünkü yemek yapmak isteyen ziyaretçiler en çok hiç kimsenin bilmediği püf noktalarını sever.
 • Ek bilgi verdiniz mi? Tarifiniz hakkında genel veya özel fark etmez anlamlı ek bilgiler vermeniz faydalı olabilir. (örneğin: Bu yemeği şu mevsimde yapın, şununla birlikte yapın, xyz malzemesini şuradan bulabilirsiniz, şu malzeme yerine şunu kullanabilirsiniz gibi)
 • Popüler tarifler seçtiniz mi? İnternette çok aranan tarifler sizi birkaç adım öne çıkarır (örneğin kek, kurabiye, börek, tatlı, pasta, poğaça, turşu, konserve, reçel, salça, kışlık hazırlıkları).
 • Tarif paylaşırken mevsime ve döneme dikkat ettiniz mi? Bazı tarifler ancak belirli zamanlarda yapılabilir ve/veya tüketilebilir. Örneğin dondurma, ramazan pidesi, yılbaşı hindisi, turşu, salça, reçel gibi tarifleri zamanında paylaşmaya özen gösterin.
 • Tarifinizi Paylaşın: Yayınlanan tariflerinizi profilinizden takip ederek linklerini tüm sosyal medya hesaplarınızda, hikayenizde veya üye olduğunuz whatsapp veya telegram gruplarında paylaşarak fazla kişi tarafından izlenmesini sağlayabilirsiniz. Ne kadar farklı kişi tariflerinizi incelerse o kadar çok para kazanırsınız. (ama sakın aynı kullanıcı çok fazla tıklama hatasına düşmesin hesabınız bloke olabilir ve biriken ödemeleriniz ödenmez.)

Daha Fazla Kazanan Şefler Arasına Girin

Master Şef

Master şef rozeti yöneticiler tarafından manuel olarak verilir. Bu yazarlarımız gelir ortaklığı sisteminin yanı sıra yayınlanan her tarifleri için ücret alırlar. Yani Master şefler hem her tariften direkt gelir elde eder hem de gelir ortaklığı sisteminden kazanç elde ederler. Master şef rozetini incelemek için buraya tıklayın.

Videocu Şef

Videocu şefler sisteme kurallara uygun yemek tarifi videolarını gönderen yazarlardır. Bu yazarlar video başına 5 TL kazanırlar. Eğer videoda anlatılan tarif aynı zamanda yazılı olarak siteye de gönderilir ve yayına girerse gelir ortaklığı sistemiyle kazanç elde ederler. Videolarınızı Tarif Gönder formumuz ile gönderebilirsiniz. Eğer dosya boyutunuz 1 GB’nin üzerinde ise büyük dosyaların gönderilmesi konusunda bilgi için WeTransfer ile nasıl dosya gönderilir makalemizi okuyabilirsiniz. Videocu şef rozetini incelemek için buraya tıklayın.

VIP Şef

Genellikle kusursuz tarif giren ve çok estetik sunum fotoğrafları gönderen yazarlara verilir. Bunun yanında bazen sosyal medya ünlüsü veya fenomen olan şeflerimiz VIP rozetini alırlar. VIP şeflerimiz ile özel anlaşmalar ve çalışma şekillerimiz vardır. VIP şef olmak için buraya tıklayıp ilgili makalemizi inceleyin.

Peki Nedir Bu Gelir Ortaklığı Sistemi?

Gelir ortaklığı sistemi sizin tariflerinizin yayınlandıktan sonra Google ve partner markalarımız sayesinde elde ettiği kazançtan size verilen paydır. Yani tarifiniz ne kadar çok farklı insan tarafından okunursa o kadar kazanç elde edersiniz.

Eskiden tarifinizden 1 TL kazanırken artık her bir tarifinizden sınırsız kazanç elde etme şansı bulacaksınız. Üstelik tek seferlik değil. Yani bu ay yayındaki tariflerinizden 100 TL kazanıp ödeme aldıysanız bir sonraki ay aynı tariflerden yine gelir elde edip ödeme alabilirsiniz.

Böylece aylık düzenli bir gelir elde edersiniz.

Buradaki en önemli nokta çok okunacak tarifleri nasıl gönderebileceğinizi bilmenizdir. Çok okunacak tarifler hazırlamak konusunda daha fazla bilgi için buraya tıklayıp ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz.

GOS bölümünde neden 0 TL yazar?

Eğer tarif sayınız fazla ise (25-30’dan fazla), ve buna rağmen ödeme tablosundaki GOS bölümü 0 TL yazıyorsa henüz kazancınız güncellenmemiştir. Bunun için sadece beklemeniz yeterli olacaktır. Eğer 15-20 gün geçmesine rağmen hala GOS hanesi 0 TL gösteriyorsa lütfen bizimle iletişime geçin.

SIK SORULAN SORULAR İÇİN TIKLA

KAYIT OLMAK İÇİN BURAYA TIKLA

Daha kazançlı tarifler eklemenize yardımcı olacak

önemli ipuçları için

YORUM YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

Benzer Tarifler