Ispanaklı ve Peynirli Hindi Tarifi

Mine SemadanMine Semadan
Beslenme bilgisi: Fırında hindi, ana öğünlerde et hakkı yerine ana yemek olarak tercih edilebilir. Tüketileceği zaman derisiz olarak tüketilmesi daha sağlıklıdır. Hindi eti olduğu için yağ içeriği kırmızı ete oranla daha düşüktür.
Tarif Defterine Ekle

TARİFLE İLGİLİ ÖZEL NOTLARIM

Hazırlama Süresi 20 dk
Pişirme Süresi 45 dk
Toplam Süre 1 sa 5 dk
Porsiyon 4
Kalori 187 kcal

Malzemeler
  

Nasıl yapılır
 

  • Hindi göğsünü kesip cep açın, bu arada üç kenarının kesilmeden kalmasına dikkat edin.
  • Ispanağı iyice temizleyip yıkadıktan sonra suyunu alın ve bir tavada çok az sıvı yağı kızdırıp ateşi iyice kısın ve ıspanakları sönünceye kadar pişirin. Suyunu bırakmamasına dikkat edin, suyunu bırakmışsa ateşi biraz daha açıp suyunu buharlaştırın. Tuz ve karabiberle tatlandırın.
  • Hindi etinin içine ve dışına yağ, tuz ve karabiber sürün. Sonra içine ıspanakları yayın. Sarımsağı ince dilimleyin ve içine dağıtın. Peyniri lif lif edip doldurun ve etin açık ağzını kürdan ya da çubuk şişle kapatın.
  • Fırın kabını yağlayın, hindi etini oturtun ve fırının alttan ikinci katında 200 °C’de, 45 dakika kızartın. Arada açıp üstüne biraz yağ sürün.
  • Fırından alın, dilimleyip servis tabaklarına koyun. Yanında kiraz domates dilimleri ve semiz otu yapraklarıyla birlikte servis yapın.

KALORİ ve BESİN DEĞERLERİ

Kalori: 187kcal

YORUM YAZ

Tarif Puanı
Lütfen yorumunuzu yazın!
Buraya adınızı yazın

Benzer Tarifler